Blog

Dalaman Çayında Rafting keyfi..

Pazar, Nisan 20th, 2014

Dalaman Çay’ ında bir Rafting yapmadan yaza veda edilir mi??

14 km uzunluğunda ve yaklaşık 4 derece zorluğun da ki parkur, rafting için mükemmel bir seçim ..

Sabah rafting alanına götürmek üzere otelinizden sizi alan ekip, eşsiz bir manzara eşliğinde yol alıyor.. Dalaman çayının Meşebükü mevkii ne geldiğinizde, öncelikle size güvenlik ve kürek brifingi veriliyor. Karadaki eğitimler tamamlanıp, can yelekleri giyilip, kasklar da takıldığında bir heyecan dalgası sarıyor her yanınızı… Bir bakıyorsunuz suda sakin sakin.. lay lay lom ilerlerken .. Uzaklar da adına Rapid denilen, suda bir kaynama söz konusu .. Ekip başı talimatları yüksek sesle bağırarak, bir komutan edasıyla veriyor herkese .. tam bitti derken bir rapid, bir rapid daha .. Her rapid çıkışında, çığlıklar ve kahkahalar yükseliyor botta …inanılmaz .. 

Kuytu bir yere gelip de kana kana içebileceğiniz kadar temiz , ancak buz gibi olan suya atladığınızda , buraya gelmekle hayatınıza nasıl bir renk ve enerji kattığınızı düşünüyorsunuz ..

Bir ekip çalışması gerçekleştirdiğiniz rafting botunda, değişik ülkelerden de insanlarla tanışıp birlikte , doğaya karşı vermiş olduğunuz mücadelenin keyfini yaşıyorsunuz ..

Bu çılgınlığı yapabilmeniz için; 14 yaşından büyük, yüzme bilir, astım, kalp, diyabet ve hamilelik gibi sağlık sorunlarınızın bulunmaması gerekiyor.

Rafting sırasında yanınıza almanız gerekenler ise; şort veya mayo, ıslanabilir spor ayakkabı ve mümkün olduğunca küçük bir sırt çantasındaki kişisel eşyalarınız ..

Fethiye yada Marmaris’ de kalırsanız; otelden rafting bölgesine transferiniz, rafting malzemeleriniz, rehberlik ve öğle yemeğiniz dahil ödemeniz gereken bedel 40€.

Rezervasyon yaptırmak için;(212) 245 06 35

Yorum Bırakın.